Facebook
Dietetyka kliniczna

Dietetyka kliniczna

Strona główna - Oferta - Dietetyka kliniczna

BioMedic czyli Dietetyk w Olsztynie

Odżywianie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Dietoterapia, jest oprócz leczenia farmakologicznego, to jednym z najistotniejszych czynników mających wpływ na leczenie, czy wprowadzanie w remisję, wielu chorób. Stan choroby to sytuacja wymagająca szczególnej troski o dietę. To co jemy ma realny i konkretny wpływ na przebieg leczenia, skuteczność farmakoterapii, a także na codzienne
samopoczucie.

Dietoterapia to ułożenie takiego planu żywieniowego, którego celem jest dostarczenie organizmowi pełnej dawki makroskładników oraz witamin i składników mineralnych, a także zniwelowanie problemów dietozależnych, takich jak:

 • nadmierna masa ciała, otyłość
 • cukrzyca,
 • nadciśnienie,
 • problemy ze strony układu pokarmowego (zgaga, refluks pokarmowy, biegunki, zaparcia, zespół jelita drażliwego, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, dysbioza jelitowa, nietolerancje pokarmowe),
 • niedokrwistość,
 • zespół policystycznych jajników,
 • choroby tarczycy (niedoczynność, nadczynność, Hashimoto, Graves-Basedow),
 • stwardnienie rozsiane,
 • trądzik,
 • osteoporoza, RZS,
 • dna moczanowa,
 • celiakia, nietolerancja glutenu,
 • łuszczyca, AZS.

BioMedic olsztyn – poradnia dietetyczna i nie tylko

Poradnia BioMedic mieszcząca się w Olsztynie, przy ulicy Kopernika 46a na drugim piętrze, oferuje swoim pacjentom porady dietetyczne, usługi terapii dożylnych (wlewy witaminowe), hirudoterapię (leczenie pijawkami), badania EMG, larwoterapię (leczenie ran) czy też konsultacje z lekarzem internistą (wystawiamy e-recepty). Szeroki wachlarz usług, doświadczeni lekarze, a do tego przyjemna atmosfera i pełen profesjonalizm w podejściu oraz dbałości o pacjenta.

Porady dietetyczne Olsztyn

Szukając dietetyka klinicznego w Olsztynie, nie sposób ominąć poradni BioMedic, gdzie znajdziemy profesjonalne usługi dietetyka klinicznego. Dietetyka kliniczna to jeden z najistotniejszych czynników wpływających na leczenie pacjentów czy ich wspomaganie przy wielu chorobach. Niezależnie od stosowanego leczenia farmakologicznego, odpowiednie odżywianie potrafi przynieść wiele dobrych korzyści dla zdrowia pacjenta, o których on sam nawet nie jest świadomy. Dietetyka kliniczna oprócz tworzenia zbilansowanych planów żywieniowych, ma właśnie za zadanie uświadomienie pacjenta, jak mocno odżywianie może wpłynąć na poprawę jego zdrowia, niezależnie od posiadanych chorób czy alergii pokarmowych. Wszystko jest kwestią odpowiednio szczegółowego wywiadu z pacjentem przez naszego dietetyka.

Dietetyk sportowy w Olsztynie

Dietetyka to niezwykle istotna sprawa dla osób aktywnych fizycznie. Mowa tutaj zarówno o amatorach jak i zawodowych sportowcach, którzy często wykorzystują możliwości organizmu do absolutnego maksimum. Odpowiednie odżywianie pozwoli nie tylko na szybszą i kompleksową regenerację organizmu po wysiłku fizycznym, ale również zwiększy efektywność treningów i pozwoli osiągać lepsze wyniki na zawodach. To kluczowa sprawa, aby organizm sportowca był w stanie funkcjonować na wysokich obrotach jak najdłużej. Dlatego dietetyk sportowy to obowiązkowy punkt osób, dla których sport to całe życie.

Dietetyka kliniczna w leczeniu chorób tarczycy

Dietetyka kliniczna to nie jest zwykłe układanie diety czy planów żywieniowych, żeby zgubić parę kalorii. Dietetyka kliniczna to maksymalne wykorzystanie witamin i składników odżywczych zawartych w dostępnej naturalnej żywności – nie tej wysoko przetworzonej czy pełnej konserwantów. Dzięki takiemu podejściu, dietetyka kliniczna pozwala za pomocą odpowiednich planów żywieniowych wspomagać organizm zmagający się z wieloma chorobami czy wręcz leczyć niektóre z nich, wyłącznie za sprawą odpowiednich posiłków, wspomagających leki lub je zastępujących. Wśród takich chorób, które warto leczyć i kontrolować za pomocą dietetyki klinicznej, są choroby niedoczynności tarczycy – zwanej hashimoto. Jest to dość popularna choroba wśród kobiet we współczesnym społeczeństwie, która musi być stale monitorowana, zwłaszcza podczas ciąży czy przy problemach z nadwagą. Stosowanie odpowiedniej diety pozwoli osiągnąć zaskakująco pozytywne efekty, a sama dieta nie musi od razu oznaczać rezygnacji ze wszystkich ulubionych produktów.

Dieta inna niż wszystkie

dietetyce klinicznej na tym polega tworzenie odpowiednich planów żywieniowych i ich regularna modyfikacja, aby maksymalnie wykorzystać ulubione przez pacjenta naturalne produkty. Skoro ktoś całe życie jadł gruszki, bo akurat nie lubi jabłek, to wcale nie będzie musiał nagle zmieniać przyzwyczajeń. Tworząc odpowiednią dietę, zawsze zostaną uwzględnione dotychczasowe nawyki żywieniowe pacjenta, jego preferencje smakowe czy produktowe, a nawet poziom umiejętności gotowania. A wszystko wciąż przy zachowaniu maksymalnych korzyści, wynikających z zastosowania dietoterapii.

Dietoterapia sprawdza się przy wielu schorzeniach. Wśród nich są: otyłość, cukrzyca, nadciśnienie, problemy układu pokarmowego i alergie pokarmowe, niedokrwistość, choroby tarczycy, stwardnienie rozsiane, trądzik, osteoporoza, dna moczanowa, celiakia, nietolerancja glutenu, atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca.

 

Poradni BioMedic zaprasza do skorzystania z usług dietetyka klinicznegodietetyka sportowego, leczenie chorób tarczycy za pomocą odpowiedniego odżywiania, a także wlewów witaminowych, leczenia ran, leczenia pijawkami, badań EMG czy porad internisty.

Masz pytania? Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe.

Zobacz również

Umów się na wizytę
prosto i szybko zarezerwuj specjalistę

Zarejestrowanie się u wybranego specjalisty przebiega w bardzo prostu sposób. Wypełniasz puste pola, wybierasz rodzaj wizyty, każda pierwsza wizyta u danego specjalisty jest wizytą konsultacyjną. Do zobaczenia.

Umów wizytę
Kontakt
Kontakt

Biomedic
ul. Kopernika 46a piętro II
10-900 Olsztyn

Telefon do kliniki: 794 704 212
Godziny kontaktu 8.00 – 17.00

mateusz.zjawinski@zdrowi.info.pl
magdalena.holodiuk@zdrowi.info.pl
karol.wieczorek@zdrowi.info.pl

Numer konta bankowego:
BioMedic
63 1140 2004 0000 3202 7643 6230

TOP