Facebook
Dożylne wlewy witaminowe w klinice BioMedic Olsztyn

Dożylne wlewy witaminowe w klinice BioMedic Olsztyn

Strona główna - Blog - Dożylne wlewy witaminowe w klinice BioMedic Olsztyn
Dożylne wlewy witaminowe w klinice BioMedic Olsztyn
Obecnie obserwujemy coraz większe zainteresowanie dotyczące stosowania suplementacji dożylnymi preparatami witaminowymi, zwłaszcza wśród pacjentów z chorobami tarczycy, chorobami nowotworowymi, u sportowców, czy u kobiet po przebytej ciąży. Wlewom witaminowym przypisuje się ogromne właściwości terapeutyczne, co ma swoje uzasadnienie w badaniach naukowych. Największą poprawę samopoczucia u pacjenta zauważamy po przeprowadzeniu terapii skojarzonej, obejmującej dietoterapię i indywidualnie dobrany plan suplementacyjny, w skład którego wchodzi suplementacja doustna i dożylna.

Wlewy witaminowe, kroplówki – Indywidualne podejście do pacjenta w BioMedic

Badania naukowe pokazują, że terapia dożylnymi preparatami witaminowymi pozytywnie wpływa na czas i jakość reakcji organizmu pacjenta na proces leczenia, zmniejsza ryzyko działań niepożądanych, wywołanych przyjmowaniem leków na receptę oraz zmniejsza prawdopodobieństwo zaprzestania kuracji przez ciężko chorego pacjenta. Aby jednak terapia dożylnymi preparatami witaminowymi miała pozytywny wpływ na poprawę samopoczucia danej osoby, musi być ona odpowiednio dobrana do jej potrzeb. W klinice BioMedic w Olsztynie jeszcze przed rozpoczęciem terapii dbamy o analizę wyników badań laboratoryjnych oraz szczegółowy wywiad z pacjentem, które wskażą nam potrzeby jego organizmu oraz ewentualne przeciwwskazania do zastosowania dożylnych wlewów witaminowych. Podczas trwania poszczególnych etapów leczenia dbamy o komfort naszych pacjentów. Analizujemy skuteczność wybranej terapii i jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzem BioMedic.
kroplówki witaminowe, wlewy, terapie w Olsztynie

Wlewy witaminowe w klinice BioMedic – komplementarna opieka nad pacjentem

Jedną z metod wspierania organizmu stosowaną w klinice BioMedic jest indywidualny plan suplementacji preparatami doustnymi. Zdarza się jednak, że u niektórych pacjentów, zwłaszcza tam, gdzie organizm jest bardzo osłabiony walką z długoletnią chorobą, preparaty doustne nie spełniają swojej roli bądź ich działanie jest zbyt słabe. Główna przyczyna tkwi w zaburzeniach pracy przewodu pokarmowego oraz braku homeostazy organizmu. Wiele substancji czynnych z kapsułek i tabletek wchłania się już na poziomie żołądka, a te z preparatów płynnych, przez błony śluzowe jamy ustnej. Inne wchłaniane są w dalszym odcinku przewodu pokarmowego. Jest jednak wiele czynników mogących zaburzyć ich prawidłowe wchłanianie, a co za tym idzie poszczególne komórki (np. komórki tarczycy) nie otrzymają odpowiedniego stężenia substancji czynnej, tak ważnej do ich prawidłowego funkcjonowania.
kroplówki, terapie dożylne, tad600, witamina c

Kroplówki witaminowe (wlewy) w Olsztynie – po co?

 
Do czynników zaburzających wchłanianie doustnych preparatów witaminowych zaliczamy:
– stan zapalny w jamie ustnej (pochodzący np.od niewyleczonych zębów), nadżerki i owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej
– niedostateczne zakwaszenie żołądka, przewlekłe przyjmowanie leków z grupy IPP (Inhibitory Pompy Protonowej)
– obecność w układzie pokarmowym Helicobacter pylori
– jednoczesne stosowanie suplementów i leków z grupy kortykosteroidów, antybiotyków, leków przeczyszczających, czy popularnych preparatów przeciwbólowych
– nieodpowiednie łączenie ze sobą poszczególnych suplementów, wykluczających nawzajem swoje działanie
– nieodpowiednia pora przyjmowania suplementów w ciągu dnia
– dieta uboga w źródła tłuszczu przy suplementacji witaminami A, D, E i K
– popijanie suplementów kawą i herbatą, alkohol
– nieodpowiednio dobrana dawka substancji czynnej suplementu
– przyjmowanie do posiłku tych suplementów, które powinny być stosowane na czczo
– przyjmowanie suplementów z posiłkiem bogatym w wapń i metale ciężkie
– i wiele, wiele innych….
Wlewy witaminowe w Olsztynie, lekarz, terapie, dietetyk Olsztyn - BioMedic

Wlewy witaminowe w Olsztynie

Wlewy witaminowe w klinice BioMedic w Olsztynie są wykorzystywane w sytuacjach, kiedy organizm pacjenta potrzebuje pilnej pomocy w wyrównaniu homeostazy, a witaminy i składniki mineralne muszą zadziałać celnie i szybko, bez udziału układu pokarmowego. Wlewy witaminowo-  mineralne mogą być również stosowane u osób zdrowych, jako wspomaganie regeneracji organizmu po dużym i intensywnych wysiłku fizycznym, u kobiet po ciąży i przebytym porodzie, w celu poprawy zdolności kognitywnych u osób pracujących umysłowo lub jako wspomaganie detoksykacji organizmu. Systematyczne podawanie odpowiednio dobranych substancji, cechuje się szybszym powrotem pacjenta do zdrowia, a co za tym idzie szybszym powrotem do funkcjonowania w życiu rodzinnym i zawodowym. Podczas zabiegu podania dożylnego wlewu zachowane są wszelkie niezbędne procedury bezpieczeństwa. Zabiegi w klinice BioMedic przeprowadza wykwalifikowany pielęgniarz Anestezjologii i Intensywnej Opieki z uprawnieniami ratownika medycznego, Karol Wieczorek.
 

Skuteczność wlewów witaminowych

 
Wlewy witaminowe, niegdyś tak modne dla dość wąskiego kręgu celebrytów i  sportowców wyczynowych, obecnie są dostępne dla szerokiego grona pacjentów z różnorodnością zaburzeń i chorób. Terapia dożylnymi wlewami witaminowymi wykazuje wysoką skuteczność i jest bardziej efektywna w porównaniu do przyjmowania doustnych suplementów. Eliminuje już na starcie wiele czynników mogących zaburzyć wchłanianie substancji czynnej z kapsułki, między innymi tych spowodowanych pracą układu pokarmowego, czy substancjami przyjmowanymi z pokarmem. Substancja czynna zaczyna działać szybciej, niż po połknięciu tabletki. Dodatkowo organizm nie jest narażony na działanie substancji dodatkowych zawartych w kapsułkach, takich jak talk, laktoza z mleka, liczne barwniki (np. żółcień pomarańczowa), czy substancje stabilizujące.

Zalety stosowania dożylnych wlewów witaminowych w klinice BioMedic

 
W klinice BioMedic jeszcze przed rozpoczęciem dożylnej terapii preparatami witaminowymi, dbamy o analizę wyników badań laboratoryjnych naszych pacjentów. Przeprowadzamy bardzo szczegółowy wywiad z pacjentem, w którym pytamy o przebyte, leczone i dopiero co zdiagnozowane choroby, przyjmowane leki i suplementy, medyczną historię rodzinną, stosowaną dietę i niepokojące pacjenta objawy na przestrzeni całego życia. Nie podejmujemy terapii u pacjentów, u których istnieją przeciwwskazania do stosowania dożylnych wlewów witaminowych, lecz nie zostawiamy ich bez naszej pomocy. Otaczamy pacjentów opieką ze strony naszego lekarza, dietetyków i fizjoterapeuty. Podczas trwania poszczególnych etapów leczenia dbamy o komfort i bezpieczeństwo każdego, kto zgłosi się do nas. Analizujemy skuteczność wybranej terapii i jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzem BioMedic, z którym konsultujemy wyniki badań pacjenta. 
W klinice BioMedic zwracamy uwagę na wszystkie aspekty przyjmowania suplementów i kładziemy duży nacisk na edukację naszych pacjentów.

Zobacz również

Umów się na wizytę
prosto i szybko zarezerwuj specjalistę

Zarejestrowanie się u wybranego specjalisty przebiega w bardzo prostu sposób. Wypełniasz puste pola, wybierasz rodzaj wizyty, każda pierwsza wizyta u danego specjalisty jest wizytą konsultacyjną. Do zobaczenia.

Umów wizytę
Kontakt
Kontakt

Biomedic
ul. Kopernika 46a piętro II
10-900 Olsztyn

Telefon do kliniki: 794 704 212
Godziny kontaktu 8.00 – 17.00

mateusz.zjawinski@zdrowi.info.pl
magdalena.holodiuk@zdrowi.info.pl
karol.wieczorek@zdrowi.info.pl

Numer konta bankowego:
BioMedic
63 1140 2004 0000 3202 7643 6230

TOP