Facebook
Larwoterapia (leczenie ran)

Larwoterapia (leczenie ran)

Strona główna - Oferta - Larwoterapia (leczenie ran)

Poradnia BioMedic Olsztyn – leczenie ran czyli Larwoterapia

Larwoterapia ( terapia trudno gojących się ran, stopa cukrzycowa). Larwoterapie jest procedura medyczna o kodzie w ICD-9 86.289 Terapia polegająca na wykorzystaniu jałowej z hodowli laboratoryjnej larwy muchy plujki. Enzymy zawarte w ślinie skutecznie rozpuszczają tkanki martwicze, aby następnie wypić roztwór z rozpuszczonych tkanek.

Larwa dzięki tym specyficznym mechanizmom nie rozpuszcza tkanek zdrowych, tylko chore, larwa jest najdokładniejszym chirurgiem bo potrafi oczyszczać ranę co do jednej komórki. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Pacjent ma zakładany specjalistyczny opatrunek z larwami, nosi go 72 godziny, po czym wyspecjalizowany personel zdejmuje go i utylizuje.

Pacjent otrzymuje również niezbędne informacje na temat pielęgnacji rany, wysłane na adres e-mail w formacie pdf. Każda partia larw zawiera niezbędne certyfikaty i atesty które pacjent otrzymuje na maila.

Z BioMedic wyleczysz nawet najciężej gojącą się ranę

Nasza poradnia specjalizuje się nie tylko w dietetyce. W ofercie odnajdziesz także skuteczną terapię opartą na leczeniu trudno gojących się ran z wykorzystaniem opatrunków biologicznych.

Stopa cukrzycowa… odleżyny… – trudno gojące się rany, z którymi borykają się tysiące ludzi na całym świecie. Nie jesteś z tym sam. Nie jesteś także skazany wyłącznie na zabiegi chirurgiczne. Zespół BioMedic przedstawia Ci skuteczną metodę leczenia ran – larwoterapię.

Robaki na rany – brzmi trochę niesmacznie? Spokojnie, terapia pod względem sterylności i bezpieczeństwa nie odbiega od tradycyjnych metod leczenia ran.

 

Na czym więc polega larwoterapia?

Kultury larw muchówki Lucilia sericata opakowane w powłoki z siatki tworzą biologiczny opatrunek. W leczeniu wykorzystywany jest najwyższej jakości materiał, który pozwala na skuteczne działanie larw. Możesz być też spokojny, opatrunek został wykonany w taki sposób, abyś nie musiał czuć i widzieć „małych chirurgów”.

To określenie na larwy muchówki wcale nie jest przypadkowe. Oczyszczają one ranę z martwych i zainfekowanych tkanek. Robią to tak precyzyjnie, że zdrowa tkanka nie zostaje przez nie uszkodzona.

W przypadku osób, których widok larw wcale nie przeraża, wykorzystywany jest opatrunek otwarty. W jego przypadku larwy umieszczane są bezpośrednio na ranie. Aby nie przemieszczały się w inne miejsca wykorzystywane są : hydrokoloidowy opatrunek, siateczka i plaster.

 

Jak wygląda aplikacja opatrunku?

Profesjonalnie i szybko!

Opatrunek umieszczany jest w łożysku rany na maksymalnie 72 godziny. W tym czasie larwy prężnie działają. Oczyszczają ranę z martwicy, niszczą mikroorganizmy i pobudzają tkankę do szybszej regeneracji. Na 1 centymetr kwadratowy przypada od 3 do 5 larw.

Jeżeli Twoja rana posiada dużą ilość martwicy leczenie musi zostać powtórzone. Stosuj terapię do całkowitego oczyszczenia ran.

 

Opatrunek z larwami – jak się musisz z nim obchodzić?

Larwy wykonają swoje zadanie pod warunkiem, że będą żywe. Musisz więc zadbać, aby opatrunku nie zalać, nie zgnieść i nie wystawiać na działanie zbyt wysokich i niskich temperatur. Jeżeli wystawisz opatrunek na działanie któregoś z wymienionych czynników, musisz koniecznie go zmienić.

Co jeszcze potrafią larwy na rany?

Wydzielina larw muchówki ma działanie przeciwbakteryjne. Skutecznie odkaża oraz pobudza rany do szybszego gojenia.

Martwica, czyli obumarłe tkanki, musi zostać bezwzględnie usunięta z dna rany. W tym zadaniu larwoterapia również sprawdza się doskonale. Larwy wchłaniają martwicę rozpuszczoną przez swoje enzymy.

Leczenie ran larwami dla wielu może zabrzmieć co najmniej jak rytuał ludzi, którzy nigdy nie zaznali cywilizacji. I mimo że lecznicze właściwości muchówki wykorzystywali już Aborygeni i Majowie, to terapia ta wcale nie jest prymitywna. A potwierdza to zarejestrowanie przez FDA w Stanach Zjednoczonych metodę tę jako wyrób medyczny.

Możesz być także spokojny o pochodzenie larw wykorzystywanych do opatrunków biologicznych. Wykorzystujemy muchy hodowane w sterylnych, laboratoryjnych warunkach.

Czas trwania larwoterapii

Skuteczność i długość terapii w głównej mierze uzależniona jest od wielkości rany i ilości martwicy. 4 tygodnie – w tyle możesz wyleczyć ranę, której zabiegi chirurgiczne podołają w około 30 tygodni. Czas ten dotyczy ran niegojących się w 50%.

 

Larwoterapia cena

Leczenie trudno gojących się ran z wykorzystaniem larw przekonało Cię? W takim razie z pewnością zastanawiasz się, jaka jest cena terapii. Z BioMedic masz gwarancję niskich cen idących w parze z wysokiej jakości produktami wykorzystywanymi w leczeniu. Zapoznaj się z naszym cennikiem i zobacz, na jak wiele możesz liczyć nie przepłacając za drogie zabiegi chirurgiczne. Leczenie ran w naszej poradni obejmuje nie tylko nałożenie opatrunku, ale również niezwykle ważną wizytę konsultacyjną i wizyty kontrolne w trakcie podjętego leczenia.

Przekonaj się sam, że z Poradnią BioMedic Olsztyn pozbędziesz się rozległych ran ze swojego ciała!

Masz pytania? Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe.

Zobacz również

Umów się na wizytę
prosto i szybko zarezerwuj specjalistę

Zarejestrowanie się u wybranego specjalisty przebiega w bardzo prostu sposób. Wypełniasz puste pola, wybierasz rodzaj wizyty, każda pierwsza wizyta u danego specjalisty jest wizytą konsultacyjną. Do zobaczenia.

Umów wizytę
Kontakt
Kontakt

Biomedic
ul. Kopernika 46a piętro II
10-900 Olsztyn

Telefon do kliniki: 794 704 212
Godziny kontaktu 8.00 – 17.00

mateusz.zjawinski@zdrowi.info.pl
magdalena.holodiuk@zdrowi.info.pl
karol.wieczorek@zdrowi.info.pl

Numer konta bankowego:
BioMedic
63 1140 2004 0000 3202 7643 6230

TOP